Strona głównaDekoracyjne masy i tynkiITBUD betony architektoniczne GRCitBUD - beton archit. GRC Face Coat - szary 25 kg
Kategorie
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Nowości
Repacryl betongrau - Syntetyczny dodatek do szpachli - 25 kg
Szybki podgląd
Netto: 586,00 zł
Brutto: 720,78 zł
CERBIO – polimer - 6 kg
Szybki podgląd
Netto: 250,00 zł
Brutto: 307,50 zł
Sikaflex®-821 FR - Ognioodporny uszczelniacz - 20 szt.
Szybki podgląd
Netto: 3,120,00 zł
Brutto: 3,837,60 zł
Coat Primer – ochrona posadzki, hydro-uszczelnienie
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
itPRO - zabezpieczenie i uszczelnienie powierzchni betonowych, powłok mikrocementowych - 2x0,5 L
Szybki podgląd
Netto: 240,00 zł
Brutto: 295,20 zł
SilRenovac - konserwacja zabytkowych obiektów budowlanych
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
SilProtect - zabezpieczenie przed graffiti
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
Preparat hydrofobizujący do kamienia naturalnego - SilNature
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
SILMUR -  preparat hydrofobizujący do cegły
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
Preparat do hydrofobizacji silikatów - SIL KAT
Szybki podgląd
Netto: 0,00 zł
Brutto: 0,00 zł
Informacje
Ostatnio przeglądane
Promocje

itBUD - beton archit. GRC Face Coat - szary 25 kg

Netto: 55,00 zł
Brutto: 67,65 zł
Producent: itBUD
Kod: itbud
Wysyłka:Brak informacji
Produkt dostępny
Waga:25.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:worek 25 kg

Wierzchnia warstwa dekoracyjna, natryskiwana na formę do 5 mm grubości.

WŁAŚCIWOŚCI:

GRC Face Coat – mieszanka dekoracyjna do nanoszenia na formę za pomocą pistoletu pneumatycznego w systemie BSS (Beton Spray System).

GRC Face Coat to beton architektoniczny natryskiwany pod ciśnieniem na formę, stanowiący pierwszą (zewnętrzną – licową) warstwę dekoracyjną systemu BSS. Mieszanka charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża (formy) eliminując zjawisko spływania materiału, zaś odpowiednio dobrane frakcje kruszyw zapobiegają powstawaniu odprysków i wolnych przestrzeni w procesie natrysku.

SPOSÓB UŻYCIA:

Pierwszym etapem w procesie nanoszenia warstwy materiału jest odpowiednie przygotowanie formy. Forma powinna być czysta
odtłuszczona pozbawiona zabrudzeń i wyraźnych rys na powierzchniach gładkich. Miejsca styku krawędzi formy należy uszczelnić np. silikonem tak aby forma była szczelna. Forma musi być niechłonna (np laminowane płyty meblowe), konstrukcja dobrze zamocowana i odpowiednio usztywniona. W celu otrzymania gotowej do użycia mieszanki betonowej GRC Face Coat zawartość opakowania należy wymieszać z wodą: na 25kg. suchej mieszanki 2,8 do 3 litrów wody. Proporcja powyższa jest tylko propozycją i można ją zmodyfikować w zależności od użytego urządzenia natryskowego (pistoletu) i ciśnienia roboczego. Suchą mieszankę należy wymieszać z wodą w betoniarce lub porcjami w pojemniku, używając mieszadła wolno obrotowego. Czas mieszania  powinien wynosić co najmniej 2-3 minuty. Po połączeniu obu składników należy odczekać ok. 3-4 minut a następnie ponownie wymieszać korygując ewentualnie konsystencję. Właściwie dobrana konsystencja mieszanki powinna dać się łatwo przelac do kosza pistoletu. Gotowy materiał należy zużyć w możliwie najkrótszym czasie. Przed aplikacją mieszanki należy sprawdzić czy pistolet jest sprawny czysty i ma założoną właściwą dyszę, ciśnienie robocze nie powinno być niższe niż 6 ATM a zbiornik sprężarki nie mniejszy jak 100 l. Natrysk zaczynamy od miejsca styku krawędzi formy (rogi, zagłębienia) przechodząc do płaszczyzn. Materiał nanosimy w jednej warstwie o grubości 4-5 mm tak aby cała powierzchnia formy była pokryta mieszanką, szczególnie ważne są miejsca styku krawędzi, naroża i miejsca trudno dostępne. Przy użyciu pędzla szczotkowego można docisnąć materiał w formie, aby wypełnić wolne przestrzenie i usunąć kieszenie powietrzne. Po wykonaniu natrysku warstwy Face Coat w zależności od warunków (wilgotność, temperatura) po ok. 2-3 godzinach należy przystąpić do naniesienia warstwy konstrukcyjnej Back Coat. Warstwa Face Coat musi być odpowiednio związana ale nie sucha, zbyt wczesne naniesienie warstwy zbrojącej może spowodować osunięcie się warstwy dekoracyjnej odsłaniając powierzchnie formy.
Ważne jest też aby po naniesieniu warstwy Face Coat nie przenosić i nie udeżac w formę bo może to spowodować spłyniecie materiału ze ścianki. Po wykonaniu natrysku końcowego mieszanką Back Coat element należy wysezonować następnie rozszalować i zabezpieczyć powierzchnię dekoracyjną impregnatem lub powłoką ochronną w zależności od potrzeb i warunków użytkowania elementu.

INFORMACJE DODATKOWE:

BETON GRC SPRAY SYSTEM (BSS) to dwuwarstwowa kompozycja mieszanek betonowych do wykonywania elementów metodą natrysku pneumatycznego.

Face Coat – mieszanka z drobnym kruszywem, do pierwszego natrysku na formę (warstwa dekoracyjna)

Back Coat – mieszanka konstrukcyjna z grubym kruszywem i włóknem do natrysku końcowego (warstwa konstrukcyjna)

Zastosowanie mieszanek pozwala na tworzenie cieńszych, mocniejszych i wytrzymalszych mechanicznie elementów betonowych. Możliwość tworzenia takich elementów jest również ogromną zaletą przy wytwarzaniu blatów, paneli,mebli ogrodowych itp. Technia BSS polega na napyleniu (natrysku) cienkiej warstwy wierzchniej dekoracyjnej Face Coat, która jest następnie zbrojona kolejną warstwą (konstrukcyjną) wzmocnioną włóknami szklanymi Back Coat. Włókna szklane zawarte w warstwie Back Coat stają się integralną częścią betonu i zwiększają wytrzymałość na zginanie i rozciąganie zwiększając końcową wytrzymałość elementu.

Przy stosowaniu techniki natrysku BSS pierwszym krokiem jest rozpylanie pierwszej warstwy betonu GRC Face Coat na formie. Natryskiwany materiał musi mieć odpowiednią konsystencję (gęstość) aby został własciwie naniesiony przy zastosowaniu pistoletu pneumatycznego.

Dla tego produktu nie napisano jeszcze opinii!

Napisz opinię

Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.

Klienci polecają również:
itBUD - beton archit. GRC Back Coat - szary 25 kg
Szybki podgląd

itBUD - beton archit. GRC Back Coat - szary 25 kg

Netto: 63,00 zł
Brutto: 77,49 zł

Koszyk
...jest pusty

Znajdziesz nas:
facebook
Cennik

HTML   CSV

Blog
Płatności
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.