Copsa, materiały budowlane - betony dekoracyjne, beton wyciskany, art-beton

Kategorie
Szukaj

Wpisz szukany produkt


Wyszukiwanie zaawansowane
Nowości
Informacje
Ostatnio przeglądane

Żywica epoksydowa - BAUPOX 100STR - 10 kg

Netto: 323,30 zł
Brutto: 397,66 zł

Ilość:Opakowanie 10 kg

Producent: Bautech
Kod: prot
Wysyłka: Brak informacji
Produkt dostępny
Waga:10.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

BAUPOX 100 STR jest dwukomponentową, transparentną żywicą epoksydową do uniwersalnego stosowania.

ZASTOSOWANIE:
 • Do impregnacji i gruntowania wysezonowanych podłoży betonowych i jastrychów cementowych
 • Do wykonywania warstw wyrównawczych oraz jastrychów polimerowych
 • Do wykonywania warstw podkładowych w systemach z posypką z naturalnego lub barwionego kruszywa kwarcowego
 • Do wykonywania laminatów epoksydowo-szklanych
 • Do kotwienia elementów w różnego typu podłożach

UWAGA:  nie stosować do warstw wykończeniowych.

Produkt przeznaczony do stosowania wyłącznie przez użytkowników profesjonalnych.PODLOŻE:

Podłoże betonowe musi być stabilne i odpowiednio nośne pod docelowe obciążenia statyczne i dynamiczne – beton co najmniej klasy C20/25 o minimalnej wytrzymałości na zrywanie 1,5 N/mm2. Dopuszczalna wilgotność podłoża nie może przekraczać 4% wag.

Podłoże musi mieć szczelną izolację poziomą, zabezpieczającą przed wilgocią podciąganą kapilarnie.  

Powierzchnie przeznaczone do zabezpieczenia powłokami epoksydowymi muszą być czyste oraz chłonne. Mleczko cementowe, wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz stare powłoki zabezpieczające należy usunąć mechanicznie poprzez szlifowanie, śrutowanie lub frezowanie.

W przypadku renowacji starych posadzek epoksydowych, należy bezwzględnie sprawdzić ich przyczepność do podłoża (min. 1,5 N/mm2) a powierzchnię odtłuścić i zmatowić mechanicznie.


WARUNKI APLIKACJI:

 • temperatura podłoża –  min. +10˚C
 • wilgotność względna powietrza – max. 75%

UWAGA : należy zwrócić szczególną uwagę aby temperatura podłoża była  wyższa o co najmniej 3˚C od temperatury punktu rosy.

Pomieszczenia objęte pracami muszą być wentylowane.


MIESZANIE:

BAUPOX® 100 STR jest dostarczany w opakowaniach fabrycznych, w których ilość komponentu A (żywica) odpowiada pod względem chemicznym ilości komponentu B (utwardzacz). W zależności od docelowego przeznaczenia materiał należy przygotowywać w odpowiednich ilościach z bezwzględnym zachowaniem wskazanej proporcji wagowej.

Po dodaniu komponentu B do komponentu A całość należy dokładnie wymieszać przy pomocy mieszadła wolnoobrotowego (max. 400 obr./min), aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny - ok. 3-5 min.

W przypadku przygotowywania zapraw naprawczych, wyrównawczych oraz podkładowych do żywicy w trakcie jej mieszania należy dodać odpowiednią dla danego zastosowania ilość wypełniacza mineralnego.


PRZYDATNOŚĆ DO OBRÓBKI:

W temperaturze 20˚C i przy wilgotności względnej powietrza na poziomie 60-70% przydatność materiału po wymieszaniu wynosi około 25-30 min.

 • Podwyższenie temperatury wpływa na skrócenie czasu wiązania żywicy oraz obniżenie jej lepkości.
 • Obniżenie temperatury wpływa na wydłużenie czasu wiązania żywicy oraz podwyższenie jej lepkości.

DOPUSZCZANIE DO UŻYTKOWANIA:

W warunkach 20°C i przy wilgotności względnej powietrza 60-70%:

 • ruch pieszy - po 24 godzinach
 • obciążenia mechaniczne - po 72 godzinach
 • całkowita odporność - po 7 dniach


PRZYKŁADY ZASTOSOWAŃ:

Warstwa gruntująca

BAUPOX® 100 STR należy aplikować na podłoże w jednej lub dwóch warstwach przy użyciu gumowej rakli i następnie wałka, aż do uzyskania stanu równomiernego i pełnego nasycenia.

W zależności od rodzaju docelowego rozwiązania posadzkowego świeżą powierzchnię można pozostawić gładką lub też zasypać frakcjonowanym kruszywem kwarcowym w ilości 0,50-1,50 kg/m2.

W przypadku gruntowania bez zasypu kruszywem kwarcowym dopuszcza się rozcieńczanie ksylenem lub modyfikatorem BAUSOLVENT w ilości nie przekraczającej 25% wagi żywicy.

Zużycie : 0,25-0,50 kg/m2 - w zależności od chłonności i klasy podłoża

Warstwa podkładowa w systemach z posypką z kruszywa kwarcowego

BAUPOX® 100 STR wypełniony w proporcji 1:1 kruszywem kwarcowym o frakcji 0,2-0,8 mm należy równomiernie rozłożyć na podłożu za pomocą stalowej pacy, pozostawiając na jego powierzchni jednolitą warstwę wypełniającą pory oraz niwelującą drobne nierówności. Następnie powierzchnię całkowicie i równomiernie zasypać w zależności od docelowego rozwiązania posadzkowego naturalnym lub  barwionym kruszywem kwarcowym o odpowiedniej frakcji (ok. 3,0 kg/m2).

Po utwardzeniu nadmiar kruszywa zmieść, powierzchnię delikatnie przeszlifować papierem ściernym i następnie całość odkurzyć.

Zużycie : 0,60 kg/m2

Jastrych epoksydowy

BAUPOX® 100 STR wypełniony w proporcji 1:5 do 1:10, w zależności od frakcji użytego kruszywa, należy równomiernie rozprowadzić na zagruntowanym podłożu za pomocą stalowej pacy i następnie zatrzeć ręcznie lub mechanicznie do uzyskania jednolitej powierzchni.

Zużycie mieszanki na 1 mm warstwy : ok. 1,8 kg

 

Laminat epoksydowo-szkalny

BAUPOX® 100 STR należy równomiernie rozprowadzić po przygotowanej powierzchni przy użyciu wałka lub pędzla, ułożyć wcześniej przycięte pasy maty szklanej, następnie dosycić matę żywicą.

Zużycie żywicy w zależności od użytej maty szklanej wynosi
od 1 do 1,8 kg.

 

Uwaga :

Kontakt świeżo wykonanych powierzchni z wilgocią (deszcz, rosa, wysoka wilgotność powietrza) prowadzi do wystąpienia zakłóceń procesu wiązania. Powierzchnia w dłuższym okresie może pozostawać lepka z tendencją do powstawania na niej przebarwień w kolorze mlecznym.


CZYSZCZENIE NARZĘDZI:
Narzędzia jak i ewentualne zanieczyszczenia należy czyścić na świeżo acetonem.

ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:
BAUPOX® 100 STR sklasyfikowany jest jako materiał niebezpieczny. Wytyczne bezpieczeństwa pracy podaje karta charakterystyki chemicznego preparatu niebezpiecznego.

OPAKOWANIA:
10 kg, 20 kg

PRZECHOWYWANIE:
6 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu, przy składowaniu na paletach, w fabrycznie zamkniętych opakowaniach i w temperaturze od +10°C do +25°C.

INFORMACJE DODATKOWE:

 • Wszystkie informacje odnoszą się do wyrobów przechowywanych i stosowanych zgodnie z naszymi zaleceniami. Podane są one w dobrej wierze i uwzględniają aktualny stan wiedzy oraz posiadane doświadczenie firmy BAUTECH. Użytkownik zobowiązany jest do stosowania produktu zgodnie z jego przeznaczeniem i zaleceniami BAUTECH. Wszystkie podane dane techniczne bazują na próbach i testach laboratoryjnych. Praktyczne wyniki pomiarów mogą nie być identyczne ze względu na warunki, umiejscowienie, sposób aplikacji i inne okoliczności, na które firma BAUTECH nie ma wpływu. Odmienne zalecania naszych pracowników wymagają formy pisemnej, aby były ważne. Wraz z ukazaniem się niniejszej instrukcji, wszystkie poprzednie tracą ważność.
 • W przypadku niekorzystnych warunków wilgotnościowo-temperaturowych konieczne jest stosowanie urządzeń grzewczych lub/i osuszaczy powietrza.DANE TECHNICZNE:

- Proporcje mieszania składników (komp A - komp B) - 100 : 21,65  wagowo
- Gęstosć - ok. 1,0 g/cm3
- Kolor - Bezbarwny, transparentny
- Czas zużycia w temp. +20°C - 100g - ok. 25 min.
- Przyczepność po 28 dniach - powyżej 1,5 N/mm2 (B1,5)
- Temperatura stosowania - od +10°C do +25°C

Temperatura podłoża min. 3°C powyżej temperatury punktu rosy.Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Koszyk
...jest pusty

Znajdziesz nas:
facebook
Cennik

HTML   CSV

Aktualności
Płatności
Promocje
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.